Zbyt wysokie rachunki za prąd? Jak oszczędzać na elektryce

Masz własny dom? Każdy z nas ma pojęcie jak dużo wysiłku wymagało Cię jego postawienie. Sama budowa to dużo pracy oraz cierpliwości, a także pieniędzy. A tu jeszcze zaczęcie i zdobycie pieniędzy na to, aby w ogóle zacząć.

Mimo, że wymaga to mnóstwo pracy, to każdy z nas chce mieć własne miejsce. Dotyczy to szczególnie tych, którzy mieszkają z rodziną i dzielą pokoje po dwie osoby. W takim domu, gdzie by się nie poszło, to jesteśmy w czyimś towarzystwie. Jest to bardzo przyjemne, ale niekiedy potrzebujemy spokoju, ciszy, samotności oraz miejsca gdzie możemy poukładać myśli. W takich warunkach, najgorzej mają ci, którzy pracują zdalnie. Jak wiadomo, przy takiej pracy, potrzebny jest spokój. Mimo iż, większości wydaje się ona banalna, bo przecież jesteś w domu i masz czas, a prace możesz skończyć później. To jednak wcale tak nie jest. Taka praca wymaga mnóstwa motywacji. Jeśli miałbyś pracować w domu i miałbyś tego, co rano wiadomość, to wstałbyś do pracy np. o 6? Raczej mało prawdopodobne. Zwykle by Ci się nie chciało i odkładałbyś wszystko na później i takim sposobem na koniec tygodnia miałbyś mnóstwo pracy do odrobienia.

Jednak taki rodzaj pracy jest znacznie lepiej płatny niż takiej zwyklej, do której każdego dnia musisz wychodzić z teczką czy torbą przerzuconą przez ramię. Wynika to przede wszystkim z tego, że nie tracisz pieniędzy na dojazd. Jeżeli jeździłbyś samochodem, to także wymaga on wtedy częstszych napraw, więc musisz kolejne pieniądze wykładać. Do tego dochodzą jeszcze nerwy, jakie towarzyszą staniu w korkach. Jeżeli nie zajmujemy miejsca przy biurku w pracy, nie korzystamy z firmowego prądu czy komputera to pracodawca także ma lepiej, ponieważ nie ponosi kosztów za nasze utrzymanie.

Zaczynamy oszczędzanie

Mimo iż, więcej zarabiasz, to niestety Ty w takim wypadku ponosisz koszty utrzymanie sprzętu, na którym pracujesz. Wiadomo, że korzystasz wtedy ze swojego prądu, który za darmo nie jest. Oczywiście taki laptop, nie ciągnie nie wiadomo jak wielkouch ilości prądu, ale jak się wszystko skumuluje to się nazbiera.

Jak więc oszczędzać? Przede wszystkim, jeśli skończysz prace i laptop jest nieużywany – wyłącz go. Wszędzie powinny się znaleźć żarówki energooszczędne lub Led. Te drugie są lepsze, ale dużo droższe. Nie tylko oszczędzają one prąd i także latami nam służą. Zawsze odłączaj ładowarkę od prądu, jeżeli już nie ładujesz telefonu. Nie świeć na darmo światła w całym domu i nie pstrykaj w kółko włącznikiem. Wszystko to, musi zastosować nie tylko T, ale reszta domowników także, co powinieneś im uświadomić.